מתי צריך לנקות מנדפים?

 

מנהלים מסעדה? וודאי מותקנת אצלכם במסעדה מערכת לנידוף עשן. תפקידם של מנדפים הוא להוציא את העשן, ריחות הטיגון. מספר המנדפים במטבח אינו קבוע והוא תלוי בשימוש הנעשה במטבח התעשייתי.

 

בהתאם לתקן הישראלי

 

תחזוקה שוטפת הכוללת ניקוי מנדפים מעוגנת בחוק ויש לבצעה לפי תקן מספר 6\,1001 וכן בהתאמה לדרישות שירותי הכיבוי וההצלה.

ניקוי מנדפים– איך תדע מהי התכיפות הנדרשת?

 

ניקוי מנדפים

כבעלי מסעדה וודאי שאלתם את עצמכם לא פעם מתי הזמן המתאים ביותר עבור ניקוי מנדפים. ראשית, חשוב לדעת כי ניקיון מתבצע בהתאם לשימוש במטבח. במידה והמטבח הינו חלק ממסעדת מזון מהיר בה העבודה נעשית סביב השעון, אז יש צורך לנקות את המנדפים לעיתים קרובות יותר על מנת למנוע הצטברות של שומן ולכלוך היכול לגרום לשריפה במקרים מסוימים ואף לנזול על הרצפה ולגרום לתאונות החלקה.
יחד עם זאת במידה והמטבח הינו חלק מבית קפה, אז מספר המנדפים יהיה קטן יותר וכך גם התחזוקה השוטפת. בשונה ממסעדות בבתי קפה יש פחות טיגון, ולכן יש פחות שמן ולכלוך המצטבר על המנדפים.

 

באילו מקומות חשוב להקפיד על ניקיון

 

 

במטבחים בהם מרשתים אוכלוסיות רבות חשוב להקפיד על ניקוי מנדפים לעיתים קרובות. זכרו! מנדפים שאינם נקיים ועשויים להפיץ מחלות שונות. היות והיום מקובל לבנות מטבחים פתוחים בהם אנשים יכולים לראות את המתרחש במטבח, החיידקים יכולים להתרבות במהירות. מעבר לכך אוכל מזוהם כתוצאה מארובה לא נקייה עשוי לגרום גם להרעלת מזון, שכן כאשר קבוצה גדולה של אנשים סועדת במסעדה כולם נחשפים לאותו התפריט, מה שמגדיל את הסיכויים שכל הסועדים יסבלו מהרעלה.

אם מקרה הרעלה במסעדה הוא לא חלק מהתפריט היומי שלכם, אז כדאי לדאוג לניקיון. לא רק במסעדות יש להקפיד על ניקוי מנדפים אלא גם בפאבים שם עושים שימוש במערכות נידוף. במקרה של פאבים תפקידה של מערכת נידוף העשן היא לסלק את עשן הסיגריות. בשונה ממסעדות, ביצוע הליך ניקוי כזה יעשה לעתים פחות תכופות היות ואין הצטברות של לכלוך.

בסופו של דבר, ניקוי מנדפים היא פעולה חשובה מאד למטבח התעשייתי. רוצים לשמור על המטבח שלכם- התייעצו עם חברה מקצועית בנוגע לניקוי המטבח שלכם.

לפרטים נוספים היכנסו לכאן – http://www.hoods.co.il/?page_id=4654

 

לפרטים נוספים צרו קשר