מידע חשוב על עבודות אינסטלציה

 

רובנו לא אוהבים להזעיק אינסטלטורים ומעדיפים להימנע מעבודות אינסטלציה עד שהן כבר פשוט בלתי נמנעות. סיבה אחת היא כמובן כספית, שהרי תיקון צנרת, פתיחת סתימה או הגברת לחץ מים היא תמיד הוצאה בלתי צפויה ועל כן מרגיזה במיוחד. סיבה שנייה היא השיבוש שנגרם לשגרת החיים שלנו – הן בשל ההמתנה לאינסטלטור (שעלולה להיות ממושכת ומתסכלת אם לא בחרנו באיש מקצוע אמין ורציני) והן בשל העבודה עצמה (ושוב, בחירה באיש מקצוע לא מספיק מיומן עלולה להאריך את משך העבודה ואת הפגיעה בשגרת החיים שלנו) – וישנה עוד סיבה, משמעותית במיוחד: החשש שמא עבודות אינסטלציה יותירו בבית שלנו בלגן גדול במיוחד והמון לכלוך.

איך למזער את הבלגן ולהקטין את הלכלוך?

 

לרבים מאיתנו יש אינסטלטור קבוע, שאנחנו כבר פחות או יותר סומכים עליו ובפרט יודעים כי הוא לא משאיר אחריו יותר מדי בלגן ולכלוך – אבל מה קורה אם למשל יש לנו פיצוץ בצנרת והאינסטלטור "שלנו" מחויב לפרויקט אחר כך שאין שום סיכוי שהוא יוכל להגיע אלינו במשך מספר ימים? שלא לדבר על כך שאינסטלטור יכול לעבור לעיר אחרת או אפילו לפרוש מהתחום, כך שבהחלט עלול להיווצר מצב שבו נצטרך לחפש אינסטלטור חדש.

על מנת להקטין את אי הוודאות ובפרט את החשש שמא אותן עבודות אינסטלציה הכרחיות יותירו אצלנו בבית בלגן אדיר ולכלוך רב, אפשר לבקש מחברים ומכרים שימליצו על אינסטלטור שהם מכירים ושמקפיד על עבודה מסודרת ונקייה. אפשרות אחרת היא להתרשם מתגובות של לקוחות באתרים של אינסטלטורים ובפרט מהפידבקים לגבי שמירת הסדר והניקיון מבחינתו. רצוי מאוד לוודא מראש אצל כל האינסטלטורים שעומדים על הפרק כי הם מאובזרים בציוד מתאים, שעשוי לחסוך חלק ניכר מהבלגן (כך, למשל, מצלמה תרמית משוכללת מאפשרת איתור נזילות ללא שבירת קירות).

אחרי שהאינסטלטור מגיע אליכם הביתה ולפני שהוא מתחיל לבצע את אותן עבודות אינסטלציה שעבורן הזעקתם אותו (איתור נזילה, פתיחת סתימה, החלפת אסלה, תיקון פיצוץ בצנרת, הוספת נקודת מים או כל דבר אחר), הדגישו באוזניו עד כמה חשוב לכם הסדר והניקיון. אל תתביישו גם לעקוב מקרוב אחרי העבודה שלו ולהעיר לו אם כמויות הלכלוך שהוא מייצר גדולות מדי.

מי מנקה בסוף?

 

ישנם אינסטלטורים שכחלק מהשירות שהם מציעים ללקוחותיהם גם מנקים את האזור בו עבדו ומחזירים אותו לקדמותו. אחרים מבצעים ניקיון חלקי (פינוי הדברים הגדולים וטאטוא זריז, למשל) וישנם גם כאלה המעדיפים לבצע אך ורק את הדבר שבו הם התמקצעו ושבו הם מצטיינים – עבודות אינסטלציה.

כל אחת מהבחירות הנ"ל לגיטימית כמובן, ואין שום סיבה להעדיף אינסטלטור שמבטיח גם לנקות בסוף העבודה על פני אחד שלא עושה זאת, שכן אם ההפרש במחיר הוא למשל 1,000 ₪ הרי שכבר עדיף להזמין חברת ניקיון שתגבה סכום נמוך בהרבה ותבצע עבודה יסודית יותר.

אופציה נוספת היא ניקיון בכוחות עצמכם. כשמדובר בעבודות אינסטלציה פשוטות יחסית – התקנת שסתום אל חזור, למשל, או אפילו הוספת נקודת מים – תוכלו לעשות זאת בקלות ובמהירות, אבל כשהאינסטלטור הגיע אליכם לעבודה גדולה יותר (התקנת מקלחון, תיקון צנרת וכו') תצטרכו כבר להתמודד עם כמויות גדולות של פסולת כולל שברי צנרת, שאריות מתכת, שברי קיר ועוד – כך שבמקרים אלה מוטב להשאיר את העבודה למי שמתמחה בכך, כלומר חברת ניקיון אמינה ומנוסה.

 

לפרטים נוספים צרו קשר