ליטוש שיש – מהו וכיצד הוא עדיף על רכישת מרצפות

 

פעולת ליטוש אבנים קיימת כבר שנים רבות מאד, הפעולה משמשת בעיקר לפיסול אומנותי ואף לפיסול צורות שונות בכדי ליצור רהיט או כל יצירה מה באמצעות תוספת אבן מלוטשת או כאשר רוצים לבצע שיפוצים בבית . אך פה לא נגמרת התקדמותה של פעולת הליטוש, החל מיצירת כלים פשוט לציד ועד כדי יצירות אומנות מורכבות ביותר, פעולת ליטוש שיש ואבנים משמשת אותנו גם כיום רבות בתעשייה ואף בעסקי עיצוב הבתים.

מרבית הרצפות בבית הינן עשויות שיש אשר מוגן בדק של מעטפת לק, אשר מקנה לרצפה מראה בוהק ותכונת דחיית שומנים ונוזלים שונים לאורך זמן. אך כעבור תקופה מסוימת, הלק הנזכר ממקודם נשחק, והרצפה חשופה כעת לבלאי של חומרים שונים אשר מלכלכים אותה, לשריטות מגוונות ואף לאיבוד צבע כתוצאה מחמצון טבעי של האבן. הפתרון המידי אשר עולה בדמיוננו הינו רכישת רצפה חדשה.
רצפה חדשה הכוללת מדידת החדרים, בחירת הבלטות המתאימות ורכישת כמות הבלטות הנכונה (עם כמות נוספת במקרה ויהיו אירועים בלתי צפויים כגון שבירת בלטה, שבעצם אלו אירועים די צפויים, זה פשוט קורה.) ואז יישום מגוון חומרים עם מדידות נכונות, חיתוכים רבים באמצעות מכונות יהלום שונות, או זימון איש מקצוע אשר ייקח הון סכום גרנדיוזי וביתכם יהיה גם ביתו למשך כמה ימים. נשמע כמו פרויקט בזבזני ומיותר, אבל מי אמר שזאת האופציה היחידה שיש ברשותכם?

למה עדיף ליטוש על פני רכישת רצפה חדשה?

ניתן לקבל שירותי ליטוש רצפה אשר יכולים לחסוך מכם את רוב הטרחה אשר הוזכרה ממקודם. תחילה שירותי הליטוש הינם זולים ביחס לרכישת רצפה חדשה, ליטוש שיש נע בטווחי מחירים אשר יורדים מ-2,000 לדירת שלוש חדרים, לעומת ריצוף מחדש אשר יכול להגיע גם לאזור ה4,000 שקלים. בנוסף ליטוש שיש הינו דורש הרבה פחות התעסקות. אמנם ליטוש זה דורש מיומנות ואיש מקצוע מנוסה, אך גם ריצוף איכותי ידרוש ידע וניסיון רב, אך לעומת הליטוש, אשר דורש סה"כ כמה מכונות עבודה ופינוי החדר, ריצוף מחדש דורש מאיתנו הרבה יותר אנרגיות, החל מכל הבלטות ועד כדי כל מיני אירועים אשר עלולים לעקב את כל הפרויקט.

יתרה מזו יש לציין שליטוש רצפה גוזל פחות זמן בצורה ניכרת. כפי שהוזכר הליטוש דורש סה"כ כמה מכונות ופינוי החדר, לאחר מכן איש המקצוע עובר עם המכונה על הריצפה ומלטש אותה, הדבר לא לוקח זמן רב וגם אינו מלכלך את חלל החדר בצורה נוראית, שטיפה וסיימתם.

לסיום, תמיד מומלץ לפחות לשקול את האופציה של ליטוש הרצפה, אם ברצונכם דווקא לשנות לחלוטין את המראה של הרצפה, אז הליטוש הוא אכן לא משהו שימצה את החשק הזה, אך בכל הנוגע לחידוש מראה הרצפה והענקת הזוהר והבוהק של רצפה חדשה, ליטוש תהיה בחירה זולה, בעלת אותו האפקט ותבזבז פחות מזמנכם בכאבי ראש ובעבודה כללית.

 

לפרטים נוספים צרו קשר