הדברה לקראת מעבר דירה

 

אתם עומדים לעבור דירה בקרוב ויש לכם אלף רשימות של דברים שעוד צריך להספיק לפני המעבר, טלפונים שצריך לעשות ונותני שירות שצריך לתאם איתם. אחד הדברים החשובים שנוטים לפספס לקראת מעבר הוא – הדברה בבית. נכון, את ההדברה ניתן לעשות גם אחרי שכבר גרים בבית תקופה וזה תהליך די קל, ההדברה היעילה ביותר מתבצעת כאשר הדירה ריקה לחלוטין. עבודתו של המדביר גמישה וקלה יותר ללא רהיטים או ארגזים, כמו גם עבודת הניקיון לאחר ההדברה.
מה חשוב לדעת לפני שמבצעים הדברה? איזו הדברה כדאי לבצע ואיך בוחרים מדביר נכון?

סוגי הדברה שונים נגד מזיקים שונים

אם אתם עוברים לבית חדש ואתם עוד לא מכירים אותו, אל תהססו לשאול את הדיירים הקודמים האם סבלו ממזיקים שונים בבית, מעבר למזיקי הקיץ הרגילים, על מנת שתדעו במה להתמקד בהדברה. רוב ההדברות הכלליות מכסות תיקנים, נמלים ושאר מזיקים סטנדרטים, אך קחו בחשבון שבמידה ויש חשש לקיני טרמיטים, אתם תרצו לדעת על זה מראש ותזדקקו להדברה שונה לחלוטין. בנוסף, ההיערכות שתצטרכו לעשות שונה מהדברה להדברה. ישנן הדברות עדינות יותר מאחרות, כאלה שאחריהן תוכלו לשוב הביתה כבר לאחר מספר שעות, וכאלה שתדרושנה מכם להמתין מספר ימים. אל תשכחו לשאול את המדביר על הנחיות מדויקות לפני ואחרי ההדברה.

דברים שחשוב לשים אליהם לב לפני ביצוע הדברה

נקו את הבית באופן יסודי לפני ההדברה. אולי זה נוגד מעט את האינטואיציה שלכם, אך יתכן ותהיינה פינות בהן המדביר יבקש מכם להימנע מניקיון במשך תקופה, אז עדיף לנקותן לפני ההדברה ולדעת שאתם נכנסים לבית נקי הן מלכלוך והן מחרקים ומזיקים. את רוב המשטחים תוכלו (ואף תצטרכו) לנקות שוב גם לאחר ההדברה לכן זכרו לקבוע את ההדברה מספיק זמן מראש לפני מעבר הדירה. בנוסף, ישנן הדברות שאינן בטוחות לבעלי חיים. אם אתם מעבירים אתכם חיות מחמד אל הבית החדש, זכרו לשאול את המדביר כיצד להגן על חיות המחמד שלכם מפני פגיעה כלשהי.
שאלו את המדביר לגבי תקופת האחריות על ההדברה, וודאו שבמידה והמזיקים חוזרים לפני סוף תקופת האחריות, הוא יבצע הדברה נוספת בביתכם ללא עלות נוספת.

כיצד בוחרים מדביר?

בכל הנוגע להדברות, הקלישאה הישנה על "מה שזול יוצא יקר" נכונה מאי פעם.
השוק מוצף במדבירים מנוסים ומיומנים יותר או פחות והפיתוי לבחרו במדביר הזול ביותר גדול.
עם זאת, כיוון שהדברה כרוכה בחומרים רעילים כך שעלולה להיות לה השפעה ישירה על הבריאות שלכם וכן איכות ההדברה שבוצעה תשפיע על איכות החיים שלכם אחרי מעבר הדירה (האם המזיקים יחזרו, האם יהיה צורך בהדברה חוזרת) – חשוב מאד לבחור מדביר מוסמך ומיומן, הבקיא בחומרי ההדברה השונים ומשתמש אך ורק בחומרים שקיבלו את אישור משרד הבריאות.
כמו כן, מומלץ מאוד לבחור במדביר שחבר בארגון המדבירים.

אנו מאחלים לכם מעבר דירה קל ונעים ובית נטול מזיקים!

 

לפרטים נוספים צרו קשר