הדברה ירוקה – פתרון ביולוגי בטוח ואפקטיבי

 

הדברה ירוקה הינה תחום חדש ומסעיר בעולם ההדברה של המאה העשרים ואחת במסגרתו ניתן להדביר בצורה בטוחה, יעילה ואפקטיבית מגוון עצום של מזיקים ומכרסמים שונים, ללא שום חשש מפגיעה בריאות באנשים הנמצאים בסביבה המודברת והינה ידידותית לסביבה. כמו כן, מדובר על שימוש במלכודות וחומרים ביולוגיים להם לא יכולים המזיקים השונים לפתח עמידות ולהמשיך לפגוע בשגרת חיינו.

מאיפה הגיעה אלינו הדברה ירוקה?

למעשה השימוש הראשון במונח הדברה ירוקה מתייחס לחקלאים בארצות הברית של המאה התשע עשר, אשר ביקשו להרחיק מהמטעים שלהם מזיקים שונים שפגעו ביבול. בתחילה, בדיוק כמונו, ניסו החקלאים להתמודד עם התופעה בעזרת חומרים כימיים, אשר להם הייתה השפעה הרסנית על היבול, הן מבחינת התפתחות הפרי והן מבחינת הסכנה הבריאותית שנבעה מהחדירה שלו אל הפרי אותו עתידיים לאכול בני אדם. מצוקת החקלאים הולידה תחום חדש של הדברה, אשר ביצעה שימוש בחומרים טבעיים, המחסלים את המזיקים בדיוק כמו בטבע הראשוני, וזאת ללא שום סיכום סביבתי או בריאותי לחקלאים וללקוחות שלהם.

מי מבצע הדברה ירוקה?

למרות שמדובר על פעולה המחקה את אופן ההתמודדות של הטבע עם מזיקים שונים, ההדברה עצמה נדרשת להתבצע על ידי מדביר מקצועי בעל רישיון הדברה בתוקף, הנמצא בפיקוח של משרד הבריאות הן מבחינת המקצועיות שלו והן מבחינת החומרים בהם הוא משתמש וההשפעה שלהם על בני אדם הנמצאים בסביבה.

התהליך עצמו מבצע שימוש ב- Natural Predators (טורפים טבעיים), כמו תולעים שונות, חיפושיות ואפילו ציפורים המחסלות מכרסמים שונים הפוגעים ביבולים. כמו כן, ניתן להשתמש גם בהורמונים המושכים ג'וקים אל מלכודות, חיידקים וטפילים שונים המשתמשים במזיק כפונדקאי ומחסלים אותו.

כיצד בוחרים שיטת הדברה ירוקה אפקטיבית?

הבחירה בשיטה הנכונה יכולה להוות את ההבדל בין פעולה מיותרת שאיננה מניבה שום תוצאה, לבין חיסול אפקטיבי ויעיל של המזיק. כאשר ההכוונה המקצועית והביצוע מומלץ מאד לביצוע באמצעות איש מקצוע, שיעניק לא רק אפקטיביות אלא גם בטיחות מרבית.

השיטה הנכונה נגזרת מסוג המזיק ותנאי השטח בהם הוא מגורר, רק כך ניתן להתאים את פתרון ההדברה הירוק המומלץ לבית, לבית העסק ואפילו למוסדות רחבי ידיים. נצלו את המהפכה הירוקה בכדי למנוע נזקים מיותרים לבריאותכם או לסביבה, וחסלו אחת ולתמיד את המזיקים באמצעות הטבע המופלא שלנו.

 

לפרטים נוספים צרו קשר