איך לנקות את המזרונים והריפודים בבית מבלי לגרום לנזק

 

בעבר השיטה הידועה לניקוי מזרונים הייתה באמצעות חבטות וכמה שפחות מים.  פעולת ניקוי ה מזרונים והריפודים בבית שנחשבה בעבר למורכבת נחשבת כיום לפשוטה במיוחד. הגשם שמבקר אותנו בחודשי החורף מביא איתו לכלוכים רבים החל מבוץ ומים שעשויים להישאר על המזרונים והריפודים. רגע לפני שמאבדים את העשתונות, כדאי לבחון דרכים שונות לניקיון בימי הגשם.

 אפשר גם ללא חבטות

מזג האוויר החם ברוב ימות השנה מביא איתו אבק ולכלוכים רבים ולכן מזרונים לא רק מתלכלכים, אלא גם עשויים להפוך לקשיחים. כמו כן, ככל שעובר הזמן הם מאבדים מצבעם,הפרנזים נקרעים ונפרמים וכך גם הריפודים. בנוסף, בעיית העש מהווה פרמטר מרכזי שמשפיע על מראה המזרונים והריפודים.

שיטת החבטות המקובלת מפנה את מקומה לשיטה יעילה יותר במהלכה יש להפוך את המזרונים ולהניחם במרפסת לאור השמש. במקרה הזה, מזג האוויר הקיצי מהווה יתרון לשמירה על מראה מזרונים. כדי לשמור על המזרונים לאורך זמן רב, יש לחזור על הפעולה באופן קבוע וכך ניתן לסייע לדריכה אחידה. מיתוס נוסף שאינו נכון הוא יתרון בהברשת המזרונים. הברשת המזרונים באופן ידני עשויה לגרום לשינוי מראה סיבי המזרונים ולפגוע בצורה הכללית שלהם.

שימוש בחומרים ירוקים

לכולנו ידועה החשיבות של ניקוי ריפודים בבית. כל אחד שמעוניין לשמור על מראה ספות יפה ירצה לשמור על ספות נקיות וריחניות, ובעיקר לטווח הארוך. במידה והספות הוכתמו בעקבות כתמים של שתן, אין צורך להתייאש.

 הימצאותם של בעלי החיים בבית נחש למאורע משמח במיוחד, אך כפי שכולנו יודעים הם עשויים לעשות את הצרכים שלהם על הספות ולהכתים את הריפודים. הספות מהוות פריט ריהוט מרכזי בבית עליו יושבים אורחים ובני משפחה. הוספת ספות בבית תורמת לאווירה חמימה וביתית. לפיכך, יש לעשות שימוש בחומרי ניקיון איכותיים על מנת לשמור על הריפודים.

אחד המרכיבים העיקריים של שתן כלבים הוא חומצת השתן. החומצה מתגבשת לגבישים,מה שגורם להופעת הריח הדוחה.כאשר תוכנו של השתן נעלם,הגבישים שנוצרים סופגים את השאריות ופולטים ריח רע. אם הכלב עשה את הצרכים על הספה, אין צורך להיבהל אלא להבין שהכתמים ניתנים להסרה גם באופן עצמאי. ככל שניגשים לטפל בהם מוקדם יותר, כך ניתן להסירם בקלות ללא בעיות. כיום קיים מבחר רב של חומרי ניקיון,אך לא כל החומרים מתאימים לריפודים.חומרי ניקוי ירוקים למשל, אינם מכילים חומרים מזיקים לסביבה ובטוחים לשימוש.

שיטה אחת להסרת הכתמים היא שימוש במטלית לחה לספיגת הנוזל. המטלית צריכה להיות בצבע לבן כדי לא להוריד צבע. הפעולה מתבצעת כאשר מעבירים את המטלית על נוזל לניקוי, כדי לספוג את כמות הנוזל.כדאי לחזור על פעולה זו מספר פעמים. לאחר מכן יש לעבור עם מטלית לחה כדי לדלדל את הנוזל עד למצב בו הכתם נעלם.

בסופו של דבר, גם כתמים עקשניים ניתנים להסרה.יחד עם זאת חשוב לבדוק את הנוזל אותו יש כוונה לפזר על הריפודים, שכן פיזור נוזל לא מתאים עשוי לפגוע בריפודים ולגרום לנזק ואף ליצור כתם גדול יותר.

 

לפרטים נוספים צרו קשר